Otuz yıl Boğaziçi Üniversitesi’nde çalıştım. Mesleğine ve araştırma konularına aşırı düşkün bir akademisyen iken olaylar ve iç sesim beni yükseköğretim yönetimi konularına götürdü. YÖK üyeliği, TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeliği, EUA değerlendirme hakemliği, rektör yardımcılıkları, rektörlük yaptım. Yurt içi ve yurt dışı deneyimlerim çerçevesinde yükseköğretim yönetimi, sistemleri, geliştirilmesi konularındaki görüşlerimi ve önemsediğim kaynakçayı burada kamuoyu ile paylaşmaktayım. TED Üniversitesi’nin kuruluşunda uygulanmak üzere geliştirdiğim ilkeleri,süreçleri ve prosedürleri daha geniş bir çevre ile paylaşmak, gelişmiş yükseköğretim sistemlerinin ülkemizde daha iyi tanınmasına aracı olmak istedim. Tek amacım yükseköğretim sistemimizin iyileşmesine destek vermek. Umarım işe yarar.

Metinlere sıklıkla ilaveler yapmaktayım. Hiçbiri son hali olarak değerlendirilmemelidir. Çünkü yeni gelişmeler, yaşanan deneyimler ve farklı bakış açıları ilaveler gerektirmektedir.   Bana erişmek isteyenler e-posta yoluyla görüş ve önerilerini iletebilir. İmkanım çerçevesinde yanıt vermeyi hedeflemekteyim.   

vardar@tedu.edu.tr

oktem.vardar@gmail.com

 

yükseköğretim yönetimi, sistemleri, geliştirilmesi konularını tanıtan, destekleyen kişisel platform | www.oktemvardar.com

Yukarı ↑